Scattered
Scattered
Scattered
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Rpg Real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 There's a place we gotta go..

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Song Jieun

Song Jieun


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyDum Aug 05, 2012 6:47 am

Plictista de a sta in casa ,prea multa tensiune se aduna ,decise sa ia o gura de eare ,pentru putin timp ,dupa cum era de astepta nu va petrece mai mult de o singura ora afara.Aranjandu-si parul ,prinzandul intr-un coc lejer ,lasand suvitele din fata sa pice lejer peste orbaji sai .Imbrcand o rochie destul de eleganta ,pentru o iesire asa de scurta ,find facuta din matase,avand aplicate o curea de culoare maronie care ii acentua talia .Si-a luat genata ,mergand cu pasi marunti pana la magazinul cel mai apropiat de casa sa ,defapt nici nu avea habar ca acel magazin chiar exista.Pasi in magazin ,privind manechinele ,rochile acelea aratau atat de diferit ,pareau a fi fara viata ,chiar daca culorile erau foarte stridente ,pe ea insa aceste culori nu o atrageau prefera ceva mai subtil.
Se aseza la una din mesele ,care erau la aceel restaurant sau ce o fi ,era un magazin foarte mare mai mult se asemana cu un mall ,isi comada un suc de portcale .Privi pe acel chelner ,oftand cand vazuse ce privire ii aruncase acesta ,o supara cand cineva se credea in masura a face ceva ce altuia nu ii place ,nu cred ca unei domnisoare i-ar fi placut sa fie acostata de un chelner cu mult mai batran ca ea .Era chiar un miracol daca termina sucul foarte repede.
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyDum Aug 05, 2012 6:59 am

Obosit,prea obosit de atata munca,doream si eu o clipa de relaxare intr-o vacanta sau ceva,dar cu cine?! singur doar,trebuia sa ma ocup de afacerile familiei mele,si sa las totul in regula la acest restaurant al lor.Iesisem destul de nervos din birou,vazand cum chelnerii si barmani isi facusera plecaciune si zambetul fals pe buze asupra mea,de parca nu stiam ca nu ma suporta nimeni,dar asta eram eu,un dobitoc si jumatate.
Unul singur nu se intoarse spre mine fiindca filtra din priiviri cu o clienta,acel obsedat ma scoatea din sarite mereu cand veneam aici,se lua de fiecare clienta in parte si o facea sa plece imediat din magazin.Lundu-l de umar si privindu-l serios:-Ma scuzati domnisoara,va preiau eu comanda,iar tu miscate ii raspund acesteia zambind prostesc si impigandu-l spre acesta spre alte mese spunandu-i ca il voi concedia,si privind spre tesghea.
Comandase doar un suc de portocale,nu era foarte greu sa incerc sa duc acest pahar fetei:-Poftiti ii duc sucul acesteia si il asez in fata,privind spre ea,probabil era speriata saraca,si nu doarea sa ma vada nici macar un suc de portocale in fata ei.
Sus In jos
Song Jieun

Song Jieun


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyDum Aug 05, 2012 10:26 am

Multumesc spuse pe un ton rigid ,nu avea de gand sa devina ea o persoana cea draguta si sa se prefaca ,prefera sa tina distanta cu cei din jur ,nu multa lumea avea habar cum este ea in adevaratul sens al cuvantului.Isi trecuse picioarul peste celalat ,avand o pozitie eleganta ,privind sucul din fata sa ,luand o din el ,rivea sec locul unde era ,nu avea chef de nimic ,de acea era numita de alti o baba .precis ca va termina sucul si se va duce sa doarma .Nimic nu parea ca o impresioneaza ,poate ca era o persoana prea rece ,se simtea asta de multe ori.Observandul pe cel din fata sa ,avea o fata copilaroasa ,precis avea o varasta frageda ,trist ,dar defapt faceau si acestia un bine altora ,nu o zise cu intentie rea ,uneori chiar avea regrete dupa urmele lasate de comportamentul ei.Cu parere de rau nu putea sa se schimbe ,sau poate ca asta era doar in mintea ei .
Se juca cu paiul,invartindu-l in suc ,si scitandul lin la suprafata vazand picaturile de suc care picau in pahar ,cat de proasta putea sa fie ,uitase de ce venise aici ,pentru a-se relaxa ,parea ca uita o multime de lucruri in acest moment ,uitase de petrecerea aniversara a sorei ei ,care o batuse la cap ore insir la telefon ,sa vina,nu avea voie sa uite.
Ca deobicei va veni singura ,iar musafiri o vor intreba cand are si ea de gand sa se prezinte c un tanara care sa ii poarte de grija ,si ca poate ar fi bine sa mai lase din comportamentul ei atat de indiferent.Oftase puandu-si mainile pe genunchi ,ignorand telefonul care suna ,facand zgomot in acesta incapere ,parea a fi moarta decat vesela sau cum prezentau multa lumea acest loc..
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyDum Aug 05, 2012 10:50 am

Imi instruisem toti angajati,privind spre aceasta la sfarsit,atat de pierduta era in sucul ei,nici nu bause prea mult din el,parea distrasa si ingrijorata de ceva anume,telefonul ei suna de zor in incapere,facand lumea sa se uite in gentile lor si sa fie usor agitati.
Oftez ducandu-ma la masa acesteia si privindu-i chipul conturat perfect,wow,asta nu vazusem la ea pana acum:-Scuza-ma ca te deranjez,iti suna telefonul si 2,nu ti-a placut sucul,il putem schimba probabil nu ii placea continutul de aici si de aceea nu dorea sa bea in semn de protest,dar ca un barbat responsabils i atent,asa ma vedea pe mine lumea trebuia sa ii stiu parerea si starea.
Sus In jos
Song Jieun

Song Jieun


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyDum Aug 05, 2012 12:27 pm

Se trezi la realitate cand acesta vorbise ,cat de negandita era ,nu a realizat ca ii sunase telefonul,acesta parea a fi indignat de actiunile ei ,chiar nu avea intentia de ai bruia linistea ,cel mai bine era sa isi ia catrafusele si sa plece.Nu am vrut sa iti stric linistea ,si nu am nimic cu sucul acesta ,este chiar foarte bun ,doar vroiam sa mai pierd vremea pe aici ,este vreo problema.Daca era o problema ca sta aici ,trebuia sa ii spuna acest lucru ,clar nu avea nevoie de ceva care avea sa ii deranjeze linistea ,genial ,nu avea ce sa comenteze ,desi tanarul din fata sa ,era cam recalcitrant ,sau poate se insela in privinta varstei .
Lasa bani pe masa ,ridicandu-se de acolo ,dand sa plece ,prefera sa lase sucul neconsumat pe masa ,decat sa ii reproseze cineva cum bea din acesta ,isi arnaja rochia ,care se parea ca s-a ridicat in timp ce states pe scaun,de aceea prefra o rochie lunga dar de acesta data isi luase una scurta ,ciudat ,oricum nu avea sa isi bata ea capul cu astfel de chesti.

Va multumesc pentru ospitalitate ,am lasat bani pe masaspuse tanarului ,care ii atrase atentia ,dar defapt acesta se asemana cu unul din aceea care erau populari printre fete ,care nu suportau orice femeie .Isi duse mana la frunte ,privind acest loc ,de ce vroia sa mai stea aici cand se facuse de ras ,nu chiar de ras ,dar nici bine nu picase in fata celorlati.Scoa-se telefonul din geanata ,care nu se opri nici un minut .
Ce vrei ,sunt cu iubitul la intalnire spuse pe un ton raspicat apelantului acum chiar avea motive pentru a-si sapa groapa undeva si sa nu mai iasa de acolo.
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyDum Aug 05, 2012 11:38 pm

Aceasta parea foarte indignata,cred ca imi puteam primi si o palma in urmatoarele 5 secunde,se pare ca o deranjasem desi nu aceasta era intentia mea.
''Intalnire cu iubitul? dar nu era nici un barbat impreuna cu ea sau era in alta parte?! Ma ridic apucand-o usor de mana si tragand-o inapoi spre mine,vazand cat de agitata era,zambesc usor punandu-i mana pe par si lasandu-mi degetele sa pice in voie spre el:-Te rog,nu am vrut sa te supar,ca sa imi cer scuze te pot duce undeva,esti ok? da, o voi duce undeva departe de locul acesta,intr-unul mai intim de care va uita de aceste probleme ale ei.
Punandu-i mana pe telefon si apasand butonul rosu,apoi zambindu-i mandru,stiam ca imi voi lua din nou niste cuvinte alese specia pentru mine de la ea,dar asta era.
Sus In jos
Song Jieun

Song Jieun


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyLun Aug 06, 2012 3:56 am

Nu stia ce dorea de la ea ,nu auzise nici el ca era cu iubitul imaginar ,nu era nici o graba ,il privi pe acesta ,introcandu-si privirea in alta parte ,ochii acestuia erau mult prea sfidatori ,iar de ce ar vrea sa duca o necunoscuta undeva ,nu avea de gand sa se lase la oricine,Accetase propunerea acestuai ,dar oricum va fi cu ochi pe el ,cand ceva ii se va parea neobisnuit ea va pleca.Isi arnja cutele de la rochie ,mergand spre iesire ,oricum nu avea de gand sa fie genul acela de femeie care il va crede orice zice ,imaginea era una iar actiunile pe care le faceau erau altele ,deci nu avea sa cada in plasa sa.Merse cu acesta ,asteptand sa vada unde o duce ,se opri asteptandul mai departe ,ofta ,vazand mesajele de la roa sa care era foarte indignata de faptul ca i-a fost inchis telefonul ,oricum o sa o sune mai tarziu .
Nu a fost nemultmita de servicile lui ,dar nu i-a picat bine sa facut de ras ,si oricum atrecut ,macar nu va sta toata ziua in casa ,facand nimic.Asta era programul ei cam de zi cu zi.
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyLun Aug 06, 2012 6:16 am

Ii privisem mersul acesteia,trecandu-mi mana prin par si respirand adanc,chiar ma speriasem raspunsul ei,si felul in care se misca acum asa de precauta,parea agitata din cauza acelui telefon care incepuse sa ma scoata si pe mine din sarite.
O iau usor de brat,tragand-o spre masina mea,si deschizandu-i portiera,chiar nu aveam sa fac vreun accident cu ea sau sa o duc intr-un loc de unde nu va stii sa se intoarca in cazul in care se va supara pe mine dar macar incercam sa o fac sa se simta bine in compania mea.
Ii fac cu ochiul trantind portiera masinii si apasand acceleratia,tot drumul ma tot gandeam unde sa o duc,se parea ca fata asta era in stare si sa bage un barbat pe rosu la semafor,imi intrase in gand mult prea mult,decisem sa o duc pe plaja,la o teresa unde putea bea ce dorea ea,oricum nu era foarte aglomerat si apa era destul de rece.
Pielea ei fina si alba nu trebuia tratata cu soare,tinea la ea mai mult poate decat credeam.
Franand in jurul plajei si deschizandu-i portiera zambind subtil spre ea-Ce anume vrei sa bei? ii puteam lua ce dorea,totul pe contul meu desigur,eram un baiat destul de bogat cei drept,toate mostenirile erau ale mele,iar munca mea era facuta cu exactitatea,puteam tine o femeie in lux daca dorea,dar din pacate nu aveam o femeie ca aceea.
Sus In jos
Song Jieun

Song Jieun


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyMier Aug 08, 2012 8:18 am

Nu trebuia sa isi faca el griji ,avea si ea bani sa isi plateasca ce comanda ,se simti ofensata ,de ofrerta acestuia ,nu era nicidecum una din acele femei care imediat ce o vrajeste cu niste cuvinte ii sare in pat si ii acepta cadourile.Nu iti fa tu griji pentru mine ,pot sa imi platesc singura ce am consumat nu vroia sa para neducata ,dar oarecum o facuse sa para genul de femie usoara .Iesi din masina .Mergand la aceea terasa ,si luand un loc pe unul dintre scaune ,privindul pe acesta cum venea ,nu mai putea radia de fericire ,intradevar parea a fi atat de plictisita ,si o ofensa vorble acestuia ,nu o fi ea cine stie ce bogatasa ,dar putea sa isi plateasca totul de una singura ,isi arnja tivul rochiei ,privi spre acel chelner care ,era binevoitor cu toti clienti se parea ca acest loc era destul de bun ,si sincera sa fie ii dadea o varsta destul de inaintata ,dupa aspect si parea a fi un om destul de inteligent .Ce anume vroia sa bea ,precis va opta pentru ceva natural ,dupa cum era obisnuita ,sau pentru un cocktail ,nu stia sigura ce vroia ,dar era mai pofticioasa din fire .lCred ca am sa comand un cocktail
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyMier Aug 08, 2012 8:30 am

Ce prost eram,cu siguranta acum credea ca o mituiam desi nu asta dorea capul meu,vroiam doar sa se simta bine,nu puteam refuza sa nu ma joc si sa nu fiu un galant in fata fetelor ca ea,si totusi intepata rau vroia sa se comporte cu mine.
Asezandu-ma langa ea si comandand doua cockteiluri,privind spre plaja si vazand unele siluete ale femeilor,unele aveau atatea fite in cap,dar ochii mei s-au intors spre fata de langa mine,zambind subtil spre ea si dandu-mi ochii peste cap spre aranjarea parului meu.
-Cum ziceai ca te cheama? nu spusese niciodata dar trebuia sa zic si eu ceva penibil o data,monotania ma omora,si poate avea sa imi daruiasca o clipa de relaxare aceasta domnisoara ce ma innebunea cu vocea ei suava si miscarile pe care le facea indiscret la rochie.
Sus In jos
Song Jieun

Song Jieun


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyDum Aug 12, 2012 4:06 pm

Atrasa de acel peisaj ,ofta cand vazuse acele tinmere domnisoare ,care pareau a veni de la o petrecere in grup ,erau doar in dres de baie ,se pare ca au avut parte de o balaceala buna ,ea nu mai iesise de cativa ani buni ,chiar nu mai tinea minte ,si daca iesie oricum iesise singura ,ehh asta era .Macar acum se putea buzura de compania cuiva ,poate ca acesta va pleca foarte repede .Caci oricum nu are nici o obligatie fata de ea ,deci era dragut din parte lui ca o scoase la un suc ,putea sa ii multumeasca in loc sa fie asa de rautacioasa.Il privi pe acesta subtil observadn ca o priveste ,obraji sai palizi capatara o culoare rozalie ,lua meniul pentru a-l studia defapt pentru a-si ascunde culoare din obraji ,trebuia sa se calmeze .Pe acesta el defapt nici nu il cunostea deci nu avea de ce sa faca astfel de scene .Nu putea nimic sa se lege de la o simpla vedere sau cine stie ce vorbe.Find pierduta invisele sale ,a fost trezita la relitate cand acesta o intrebase numele sau.Song Jieun ,dar tu te numestiera drept sa ii stie macar numele caci de intalnit nu il va mai intalni niciodata in viata ei ,deci macar cu amintirea lui sa ramana .Peste ani poate o va uita ,sau cel mai precis va incerca sa ii picteze chipul ,dupa cum il intiparise acesta in memoria sa.Isi duse mana la frunte ,parand a fi ametita ,defapt a fost ametita din momentul in care indraznise sa inhaleze parfumul acestuia ,care parea a fi o otrava dulce pentru acesta .Iti multumesc ca mai adus aici ,si imi pare rau pentru cele intamplatesincer ii parea rau nu avea de ce sa se comporte grosolan cu el ,cand ea facuse taraboi.Spune-mi despre iubita ta cum este ea ,sunt interesata sa aud ,imi pari o persoana interesanta
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyLun Aug 13, 2012 5:46 am

Ma bufnise rasul.scuipand jumatate din sucul pe care il aveam in gura,pe jos langa balustrada:-Iubita? chiar delira deja fata,ma intrebase foarte inocenta si totusi interesata daca am o iubita,dar nu avusesem una de ani buni pentru ca nimeni nu intra in categoria femeilor iubite cu adevarat,doar toampe,oricum nu prea aveam eu timp de fitele lor.
:-Spune-mi doar Jin,si nu ai pentru ce nu avea de ce sa imi multumeasca,oricum ma rasplatise cu prezenta ei destul de importanta si relaxanta pentru mine,nu avusesem o zi prea perfecta,dand afara un angajat si cercetand actele alea mizerabile.
-Dar iubitul tau? ce ar spune daca te-ar vedea acum cu mine? o femeia ca ea trebuia sa aiba un iubit sau macar pretendenti,atat de fina si gingasa,cum ar putea cineva sa nu ii pice in plasa?!.
Sus In jos
Song Jieun

Song Jieun


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptySam Aug 18, 2012 8:36 am

Ce ii se paruse atat de amuzant ,il prvi pe acesta lung ,si iinchise pchi oftand ,parea genul care are mai multe iubte se referea la statutul lui adica unul ca el singur .Pst adica cum sa fie singur ,nu credea asta ,il privi pe acesta ,zambind incercand sa para ca il intelegea ,cand defapt era cu totul in ceata ,deci avuse o iubita sau doar aventuri de o noapte.Nu ca ar vrea sa il faca sa para ceea ce nu este.Asa deci Jin ,unu nume pe care nu il intalnise prea des ,oricum ,si ea trebuia sa se prezinte sau facu-se asta nici nu isi mai aducea aminte ,unde ii statea capul oare ,la ce lucruri fara sens se gandea ,prinse de capatul fustei incepand sa se joace cu ea ,defapt nu avea idee ce scria.Desigur Jin mie poti sa imi spui cunm doresti ,Song Ji Eun dar poti sa imi spui cum vrei tu [/b[ numele ei nu il gasea deloc atractiv si nici prea frumos ,dar nu se plangea din cauza ,asta deoarece existau multe lucruri mai importante decat un nume.
Iubitul ei ,de unde unul ,isi oetrecuse aproape toata viata studind ,deci era mai degraba uin soarece de biblioteca .nu avea cu ce sa se laude [b]Iubit , de unde unul adica mi-am petrecutmult timp din viata invatand si studind
ducandu-si mana la gura ,raznd subtil ,de paraca se mandrea cu acest lucru deloc ,chiar uneori avea regete ,dar nu putea sa isi cumpere trecutul si nu avea ce face.
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptySam Aug 18, 2012 9:33 am

Aceasta nici nu avuse un iubit,imi trasesem o palma mintala,zambind increzator spre aceasta si umezindu-mi buzele cu bautura gata pregatita
:-Micut-o, dar ce cariera ai? nu stiam daca o supara sau nu cum ii spusesem dar pentru mine asa parea,eram prea inofensiva,nu fusesem batjocurita de vreo mana de barbat prost crescut sau dus cu pluta dupa femei si problemele lor legate de hormoni.
Daca avea sa stie asta ce faceam eu probabil imi arunca cocktaiul in cap si pleca de langa mine,dar nu prea doream sa pierd aroma parfumului sau de sub respiratia mea.
Sus In jos
Song Jieun

Song Jieun


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyMar Aug 21, 2012 3:33 am

Ce cariera avea ,era profesoara la universitate ,zambi catre acesta ,dandu-si parul dupa urche ,luand din acel suc si privindul ,micut-o o facea sa rada oarecum modul sau de fi ,nu mai intalnise pe cineva atat de bun ca si el s-ar putea spune ,oricum isi inchise ochi ,rasufland usor ,,Eu sunt profesoara la universitate ea nu il va intreba de cariera lui ,ce era asta era ,nu era genul care sare cu intrebarile si oricum nu prea ii pasa de meserie.Atata timp cat o respecta si era o persoana cumsecade ii era bine ,si multumita .Isi termina sucul ridicandu-se de la masa ,isi dadu parul care i-a fost aruncat de vant pe fata ,si cu pasi mici incepuse sa plece ,acum nu mai avea ce face si mereu ura despartirile ii se pareau triste si fara rost.
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyMar Aug 21, 2012 5:04 am

Stai ma aplec dupa aceasta,prinzand-o de mana si zambindui dezamagit,daca o suparasem cu ceva puteam fi considerat din nou un idiot in fata femeilor,nu imi pasa ca era profesoara la universitatea sau ceva de genu,nu alegeam personale dupa cariera lor,ci dupa comportament si personalitate,infatisarea ei dulce si matura in acelas timp trebuia sa ma accepte si pe mine in viata ei macar pentru cateva minute:- Scuza-ma daca am zis ceva rau,doream sa mai vorbim sau ceva de genul spun rusinat de situatei fetei si observannd ca mana ei fina si calda inca o cuprindea pe a mea,dandu-ma jos de pe scaun si revenind drept in fata ei zambind prostesc.
Sus In jos
Song Jieun

Song Jieun


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyDum Aug 26, 2012 11:38 am

Sa stea ea ,ciudat ,nimeni nu ii ceruse sa stea ,se opri privindu-i atent ochi de un negru pasional,iar buzele sale rosi ca sangele,respira lin ,oftand putin si privindui mana sa care o tinea pe a ei ,nu era destul de ciudat acest lucru ,mai nici o persoana nu prea placea pe acesta datorita ca era o persoana destul de rigida si rece.Isi dadu parul din fata zambind subtil ,si aplecandu-se la nievelul acestuia ,nu era ca nu vroia sa mai vrobeasca cu el ,dar era o femeie in toata firea si avea de corectat niste lucruari nu le putea lasa pe mai tarziu ,oricat de stupid ar suna acest lucru.
Nu ai zis nimic rau nu ai de ce sa iti faci grijinu era ceva de la care sa isi faca griji deloc nu o suparase pe acesta ,chiar daca parea genul de persoana bursuca si mereu iritata din orice ,chiar nu era asa ,isi musca buza inferioara ,dorind parca sa mai stea cu acesta dar nu vroia nici sa pice prost in fata sa ,mai ales daca o vedea cineva ce va putea crede .
Mintea ei era atat de preocupata incat de abia acum isi amintise de intalnirea cu sora ei ,isi lovi fruntea usuor cu cotorul palmi ,privind ceasul ,realizand ca intarziase ,ce proasta mai era si ea.
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyDum Aug 26, 2012 12:55 pm

Sa inteleg ca azi nu se poate nu?..atunci da-mi macar o adresa sau numarul de telefon acum paream si mai naiv in fata ei,cerandui din prima sa stea alaturi de mine,pana su adresa se pare,nu eram genul de persoana care vrea sa fie directa si prea insistenta doar in afaceri apoi stand madru privindu-mi trofeul dar chiar doream sa stiu mai multe despre prezenta ei in viats mea,si cum eram un barbat ambitios,mergeam pana in panzele albe pentru ceva.Continund sa o privesc rabdator zambindui jucaus tinandu-i incheietura mainii apoi jucanduma usor cu degetele sale lungi si fine.
Sus In jos
Song Jieun

Song Jieun


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyVin Aug 31, 2012 4:05 pm

Il privi mirata cand ii auzi vocea acestuia ,de ce ii cerea tocmai ei numarul de telefon ,doar il privise zambind slab ,luand o foaie de hartie pe care notse numarul sau ,intinzandui-o acestuia .Nu era ca nu se putea ,doar ca avea destula bataie de cap cu munca pe care o facea ,poate ca totusi avea si ea nevoie de relaxare si ceva timp pentru ea ,ciudat niciodata nu se gandi la asta.
Nu am zis ca azi nu sepoate ,doar ca cina sa incheiat si nu prea aveam ce sa fac aici[/b[ isi simti propia persoana mult prea obositoare .Desi el parea a fi un tanar ambitios si cu capul pe umeri ,zambi oarecum spre el ,asezandu-se pe scaun la loc ,aducandu-si aminte de prostia pe care i-o zise surori sale ,de unde iubit ,acum ca se gandea ce a fost in mintea ei ,si precis aceea persoan agasanta va dori sa ii cunoasca asa zisul iubit ,care culmea era imaginar .Si asa ea va ajunge la nebuni ,precis este o zi de sarbatoare pentru parinti sai ,scapau de acesta ,nu mai o aveau pe cap ,outeau dansa de fericire caci nu va imbatrani alaturi de ei,Isi duse palma spre frunte privind ,ingrijorata spre telefon ,aducandu-si aminte de ora pe care au stabilit-o pentru acea intalnire ,ha ca acum se va face de ras.Cat vroia sa nu se intample asta ,dar daca il va ruga pe acesta ,spuandu-i ca ii va da orice doreste in schimb.
[b]Daca ma ajuti cu ceva ,am sa iti dau orice vrei in schimb
parea foarte simplu ,pentru ca dupa fata lui copilaroasa nu avea ce sa ceara prea mult.
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyVin Aug 31, 2012 10:29 pm

Imi umezisem usor buzele privind numarul de telefon al fetei si retinandu-l aproape cand vocea ei se schimbase brusc facandu-ma sa ma uit spre ea suspicios-Ce anume ? cine stie ce vroia sa fac fata dar cum imi placeau provocarile aveam sa fac orice dorea,pana si sa ma fac clovn,la scoala mai jucam eu acest rol in piese iar cat despre printul cel bun si salvator nu stiu daca am jucat vreodata asta,nici macar in viata reala cu relatiile mele amoroase pline de antecedente. Ii marcasem numarul in telefonul meu inchizand clapa telefonului si platind comanda personalului,se presupunea ca acum e gata masa noastra deci doar asteptam sa imi dea ea porunca.
Sus In jos
Song Jieun

Song Jieun


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptySam Sept 01, 2012 3:11 am

Accepta asa de usor ciudat ,nimeni nu mai facuse asta ,il privi mirata pe acesta ,dandu-si suvitele de par care de vant i-au lovit lin obraji palizi care erau evidentioti de culoarea rozalie ,palida si acesta la fel ca si peilea sa.
Pai sti trebuie doar sa te prefaci ca ai fi iubitul meu in fata surori mele pe cat de simplu parea pe atat de greu era ,precis ca o va lasa cu ochi in soare ,asta nu era ceva ce accepta oricine unde ii era mintea .Isi prinse tivul fustei in maini ,stragand-o usor ,muscandu-si usor buza de jos ,privindul pe acesta ,nestind ce raspuns ii vada ,precis acum este impietrit ,ce prosta era cum de nu s-a gandit ca nu o va accepta.
Ii veni sa se loveasca singura ,trebuia sa se descurce era o femeie in toata firea ,nu mai era un copil mic ,care la orice pas cadea si striga dupa ajutor ,daca avea un cosmar trebuia de una singura sa iasa din el ,nu sa urle la tot pasul dupa ajutor.
Intai de toate se va calma ,nu trebuia sa ii dea motive de a o privi cu suspiciune ,isi duse mana usor la gura ,tusind incet ,simtind ca afara vantul incepea sa se faca simtit ,scuturandu-i violente suvitele peste fata ,dandule din nou la o parte ,de acesta data zambind catre acesta pentru a nu da deloc de banuit .Il privi in ochi ,nu reusea sa isi dea seama ce gandeste ,evident unde i-a stat mintea ,mereu se gandea ca este intr-un film romatic ,ce stupida era ,nu putea si macar odata sa gandeasca.
Batuse bland cu piciorul in podea ,auzindu=se tocul de la pantof care se lovi de pamant ,dand de intels ca este un pic nervoasa.
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptySam Sept 01, 2012 3:33 am

Ascultasem cerinta fetei zambind satisfacut apoi usor ironic si amuzat de rugamintea ei,chiar atrasesem privirile unor liceene din jurul nostru care mureau la vederea unui barbat putin mai bine facut si adorabil cand dorea,iar eu doream sa fiu cu fata din fata mea:-S-a facut! Si unde este sora ta? Te duc cu masina undeva? ridicandu-ma de pe scaun si oprindu-i cu piciorul tocul ce se auzea pe podeaua terasei apoi fixand-o cu privirea si observandu-i conturul buzelor atat de proeminente apoi schimbandu-mi starea si mergand inaintea ei spre masina.''Uite ce am ajuns sa fac'' imi spuneam ca un nebun acoperindu-mi fata cu palmele mintale ce mi le dadeam din cauza faptelor ce le faceam cu aceasta,dorea sa fac pe iubitul ei in fata surorii ei,cine stie ce trebuia sa fac si mai ales din ce motive dorea sa faca asta.
Sus In jos
Song Jieun

Song Jieun


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyMar Sept 04, 2012 3:39 am

La sora ei mai exact ,si se oferea sa o duca cu masina ,ci mai ciudat ,dar era bine ca avea cine sa o ajuta cu planul ei stupid ,chiar daca suna ciudat asta .Chiar detesta ca il puse sa faca asta.Oricum totul va trece repde si nu se vor mai intalni niciodata.
Intra in masina ,dandui indicatile ,si privind plictisita spre drum ,precis cand vor ajunge sora ei va navali pe acestia cu tot felul de intrebari stupide oricum nu se chinuia sa ii raspunda.Iti multumesc ca ai acceptat acest lucru spuse fara a arata vreun sentiment ,acum mai era putin si va ajunge la minunata sa sora ,oricum nu se ingrijora prea tare ,caci este doar un act ,si totul va fi o simpa actorie din partea ei si a baiatului.
Ajunsi acolo ,iesi din masina ,stind ca nu mai este timp sa o dea inapoi ,oricum va veni si momentul acesta ,si cand o va mai intalni a doua ora si o va vedea singura precis va inventa o scuza banala ,caci asa era ea ,numai prosti spunea si scuze cand ceva se lega de viata ei intima.
Si uite ca vorbi de lup ,si sora ei isi facuse apariti la fel si copii ei era o familie numeroasa ,pe langa ea care statea singura intr-un apartament spatios .Copii navalise pe acesta si dupa prostul obicei acestia puse intrebari la fel ca si sora lui ,evident erau copii ei .Dupa micul incident ii poftise inauntru ,privindul defapt studindul atent pe cel de langa ea ,zambind satisfacuta ,si imbratisandul .Dupa scurt timp intrabandul cum sau intalnit ,stind ca daca vor spune o poveste diferita este totul o minciuna ,asta sa intampla si ultima ddata cand la dus pe profesorul de istorie care era coleg cu ea ,si acesta era cam surd de felul sau si astfel a iesit o poveste foarte ciudata din care i-a fpst greu sa o creada.
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyMar Sept 04, 2012 6:24 am

O condusesem pe fata in locul cu pricina afland ca sora ei are si copii chiar,parea ciudata situatia,niciodata nu m-ai fusesem pus in aceasta situatie penibila,si totusi imi convenea sa fiu asa zisul iubit al fetei.Intrasem intimidat vazandu-o pe sora ei si recunoscand faptul ca se asemanau destul de mult,intrebarile incepeau sa curga,sincer sa fiu,imi dadeau dureri de cap,nestiind ce sa zic si cum sa incep ceva,trebuia sa o las pe aceasta sa zica altfel se alegea praful,atata timp cat taceam si doar aratam apropiat de ea,totul era bine si in regula.-Iubit-o as putea stii unde este baia? ii spun acesteia,tragand-o usor spre mine de solduri si zambind jucaus spre aceasta.
Sus In jos
Song Jieun

Song Jieun


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/08/2012

There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. EmptyJoi Sept 06, 2012 6:11 am

Deja acesta era deranjat de sora ei ,zambi doar Am sa te conduc pana la baie ,este o casa destul de mare si te poti pierde se ridica de pe canapea ,conducandul pe acesta pana la baie ,intradevar sora ei avea o casa mai bine zis vila pe langa ea care era modesta,Ii indica acestuia sa intre in baie ,aducandu-si aminte ca acesta ii spuse iubta ,era doar actorie ,deci nu avea de ce sa o deranjeze atat de tare.Desi parea ca oarecum nu se simtea in largul ei ,cat acesta era la baie ea se duse dintr-o camera in alta ,stand si privind ce mai se schimbase pe acolo decand nu a mai trecut pe la sora ei.
Iesi pe balcon ,de cand nu mai a fost in acesta casa ,defapt de vreo patru sau trei ani ,se aseza pe unul dintre scaune ,privind florile ofilite din vaza ,soar ei nici pana acum nu era o fana a florilor ,isi duse mana la gura ,oarecum pufni in ras ,de cand o stia pe acesta nu era genul de persoana care sa ingrjieasca plantele si nici acea persoana prea fericita cand cineva ii aducea flori ,poate din cazua ca era alergica sau erau motive pe care ea nu le stia ,oricum nu avea sa isi bara capul cu asta.Totul era foarte diferit privit de la departate ,curtea arata parca mai mica cand defapt era de dimensiuni mari ,zambi putin ,se ririda de pe scaun ,aplecandu-se putin si privind in jos ,era atat de frumos in casa surori sale ,caci uneori se intreba de ce plecas de aici .Ahh da stia de ce pentru ca se saturase sa o aiba pe acesta pe cap si sa ii aminteasca ca o sa ajunga o femeie batrana fara iubit .
Sus In jos
Continut sponsorizat





There's a place we gotta go.. Empty
MesajSubiect: Re: There's a place we gotta go..   There's a place we gotta go.. Empty

Sus In jos
 
There's a place we gotta go..
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Scattered :: Magazine-
Mergi direct la: