Scattered
Scattered
Scattered
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Rpg Real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 I've been thinking about you lately

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Song Eun Ah

Song Eun Ah


Mesaje : 3
Data de inscriere : 04/08/2012

I've been thinking about you lately Empty
MesajSubiect: I've been thinking about you lately   I've been thinking about you lately EmptyDum Aug 05, 2012 1:28 am

Inca eram in pat,nu aveam chef de nimic,abia ca am adormit o ora dupa petrecerea de azi noapte.Nu a fost una dintre cele mai reusite,dar pot sa spun ca nu mi-a lasat o amintire neplacuta.Totusi aveam unele momente ,in care regretam ca am acceptat sa merg,poate era din cauza absentei prietenilor cu care deseori ieseam.Nici macar eu nu stiam ce e cu mine,dar lasand la o parte gandul la petrecerea ce a fost,acum trebuia sa ma ridic odata din pat.
Imi este atat de lene incat as putea sta toata ziua in pat,dar nu sunt asa,trebuie sa fiu activa,chiar daca nu am dormit,nu pot sta in pat pentru ca voi sfarsi stand cu ochii in inchisi numarand oile sau uitandu-ma pe perete cate puncte negre sunt.
Intr-un sfarsit ma ridic din pat,imbracandu-ma intr-o tinuta simpla,fara prea multe accesori si restul,imi iau telefonul de pe podea,la cat de atenta am fost ieri nici nu ma miram daca nu mai aveam telefonul intreg,era o minune ca desi a trecut saracul telefon prin cate a trecut azi noapte era inca intreg.Ma uit la apeluri pierdute,avea doar unul de la unul dintre amici ei,probabil ca a sunat-o sa se planga doar cum el nu putea sa ajunga la petrecere si se plictisea,ca sa fiu sincera pana si eu aveam unele regrete in privinta petreceri.
Acum ce putea sa faca intr-o dimineata asa de frumoasa? Nimic,nu e un raspuns tocmai pe masura me,dar nici sa sacai pe cineva nu puteam,probabil ca voi merge la cofetaria aceea pe care o viziteaz cand chiar nu am ce face.Mai bine decat sa stau si sa vegeteze in casa ca o planta,mergeam la cofetarie si dupa ma plimbam prin parc,asa ma dezmortesc un pic si imi limpezesc si gandurile.Imi iau geanta de pe masa ,iesind pe usa afara din casa si incepand sa merg inspre cofetarie,Acelasi drum plictisitor,casc usor,uitandu-ma de jur imprejur,nu era prea multa lume pe strada,cu atat mai bine ,era mai liniste asa si nu era foarte aglomerat,deobicei strada asta era aglomerata,dar nu asa de dimineata.Vantul adia usor in parul meu,era o vreme placuta se pare,nici prea cald ,nici prea frig,era exact cum ii placea ei.
Ajunsa la cofetarie,ma asez la o masa,unde astept ca cineva sa imi ia comanda.
Sus In jos
Chase Sung Alexander

Chase Sung Alexander


Mesaje : 4
Data de inscriere : 04/08/2012

I've been thinking about you lately Empty
MesajSubiect: Re: I've been thinking about you lately   I've been thinking about you lately EmptyDum Aug 05, 2012 2:46 am

Buimacit de noaptea trecuta se trezi ,aruncand pe jos telefonul de noptiera ,privi ceasul era deja dimineata ,vroia sa mai doarma ,nici nu isi aducea aminte ce a facut .Se ridica din pat ,simtind podeau rece cu care facuse contac ,ii venea sa se bage la loc in pat ,nici nu avea habar cine ii scrise ,sau ce porcari a facut .Spera doar sa nu se fi aruncat cu capul intr-o relatie ,cum avea prostul sau obicei.Primul lucru pe care il avea in minte era sa mearga undeva sa se relaxeze ,deschide geamul priveste vrmea de afara ,ducandu-si mana la ochi ,lumina patrunse puternic in ochi sai.Nici de hainele pe care le purtase la petrecere nu s-a schimbat,doar isi aruncase bluza dupa el si jacheta la fel pe spatarul unui scaun ,si apoi mai degraba sa aruncat sa doarma.Isi schimba tinuta ,arnajandusi parulsi curatand \mizeria pe care o facuse in camera sa ,luand telefonul de pe podeaua de lemn .Arata ca dracu ,era tot zgariata si ecranul ,era bine ca reusea sa descifreze ceva pe el ,measaje de la prietenul sau care isi urla amarul din cauza a cine stie ce porcarie .
Inchise usa apartamentului sau ,mergand pe caeasi strada ,obisnuit cu acest drum ,facuse popasuri scurte ,privind bancile ,aducandu-si aminte ca acolo obisnuia sa stea cu acea femeie ,fost lui iubita care era cu zece ani mai batrana ca el.Nu stia mai nimeni varsta ei ,caci acesta o tinuse secret ,doar apropiati lui stiau adevarul .Isi baga mainile in buzunarele pantalonilor ,cautand dupa portofel .Nu il avea la el ,si nici ce facuse nu isi aduse aminte ,va ruga pe cineva sa il imprumute pana ce isi va gasi portofelul cu bani si cu toate cele ,pana atunci merse la coeftarie ,deschizand usa ,find invitata sa ia loc la o masa de mirosul placut care il inhalase ,era bine ca cei de pe aici il cunosteau .Se aseza la o masa ,batand cu piciorul in podea ,vroia doar sa ii fie luata comanda cat mai repede posibil ,dupa acea avea de rezolvat unele probleme.


Ultima editare efectuata de catre Chase Sung Alexander in Dum Aug 12, 2012 4:53 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Song Eun Ah

Song Eun Ah


Mesaje : 3
Data de inscriere : 04/08/2012

I've been thinking about you lately Empty
MesajSubiect: Re: I've been thinking about you lately   I've been thinking about you lately EmptyMier Aug 08, 2012 1:49 am

Asteptam ca sa fiu servita,sau macar sa ma bage in seama cineva din personal pentru a-mi lua comanda.Stau de cateva minute,uitandu-ma de jur imprejur,in speranta ca cel putin voi fi observata dar era inutil.Stateam degeaba,dar nu era nici o problema,voi astepta in continuare,oricum nu aveam chef de nimic,eram prea buimacita de azi noapte .Ce vorbesc nici macar nu am inchis un ochi,ma uit pe fereastra ,observand ca in sfarsit a aparut un chelner care sa imi i-a comanda.
Cel putin acum a observat-o,si nu mai sta degeaba la masa,oftez usor comantandu-mi o prajitura cu fructe si un suc natural de portocale,nu am mancat nimic azi-dimineata cand m-am trezit,presupun ca ceea ce voi manca aici este micul dejun.Nu era foarte potrivit si nici sanatos ,dar aveam chef de o plimbare si ceva dulce.Zambesc uitandu-ma la telefon,se pare ca am primit alt mesaj de la prietenul acela care a lipsit de la petrcere,chicotesc usor citindu-l era foarte amuzant sa vezi cum se plangea.Defapt daca ma gandeam mai bine,era singurul dintre prietenii ei care o intelese cel mai bine,cu care a si copilarit,mai nebun de felul dar asa era si ei ii placea.


Ultima editare efectuata de catre Song Eun Ah in Lun Aug 13, 2012 2:39 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Chase Sung Alexander

Chase Sung Alexander


Mesaje : 4
Data de inscriere : 04/08/2012

I've been thinking about you lately Empty
MesajSubiect: Re: I've been thinking about you lately   I've been thinking about you lately EmptyDum Aug 12, 2012 5:02 pm

Ii venise comanda,iar cei de aici il priveau cu ochi rai ,era nepotul celor care detinea acesta cofetarie deci nu era vreo mare problema ca el sa isi ea pe gratis.Lua din parjitura mancand cu pofta ,intr-un timp foarte scurt terminand-o deja ,era un mancacios ,manca foarte repede si destul de rar.De cand trebuia sa isi ajute parintii cu facerea lor ,era mai mult dat peste cap ,nici nu stia ce zi este ,precis ca in acest moment trebuia sa fie acolo la firma si sa ii ajute sau macar sa invete cate ceva despre toate porcarile pe care ii le dadeau .
Nu se stresa ,mai erau cateva zile ,trebuia sa se refeca a fost lasat cu ochi in soare ,si-a pierdut bani ,si acum sta de fazan aici .Merse la chelnerita unde servii ,cerand inca o parhitura ,merse pe langa mese ,incepand ca un nebun sa cante,facand pasi mari dar calculati pana spre masa sa ,dintr-o data simtind ca se duce ,picand peste un scaun ,vazand cum prajitura zburase de pe farfurie direct pe camsa unei fete ,se ridica panicat ,jucandu-se cu degetele de la maini ,sau ce facea el .merse sore acesta aplecandu-se ,cerandu-i scuze cum era si normal ,nu era ca pritenul sau direct sau nebun .Nu a fost cu intentie mai degraba strigand acest lucru ,de parca nu l-a auzit din prima ,prost mai era .Fuck gandise in timp ce stranse palma intr-un pumn ,asteptand ca acesta sa il scuze cum era normal ,cautandu-se dupa servetel ,macar atat putea sa faca si el pentru ea sa ii dea o mana de ajutor.Isi cauta prin toate buzunarele ,zambind ca un porst in fata sa ,si incepnad sa faca niste fete amuzante ,agitandu-se de parca ar fi acum acuzat de o crima.
Sus In jos
Continut sponsorizat





I've been thinking about you lately Empty
MesajSubiect: Re: I've been thinking about you lately   I've been thinking about you lately Empty

Sus In jos
 
I've been thinking about you lately
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Scattered :: Cofetarie-
Mergi direct la: