Scattered
Scattered
Scattered
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Rpg Real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Hey this is crazy ! I just met you

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hey this is crazy ! I just met you   Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 EmptyMar Aug 21, 2012 5:09 am

Intrebarea fetei ma facuse sa devin rece,asezandu-ma langa ea pe pat si aranjandu-i patura:-Trecutul e doar trecut,daca nu ar fi el,nu te-as fi putut cunoaste in viitor parea ca vorbea filozofii cu fata dar asta era doar ceea ce credeam si simteam.
Parul ei inca era ud,picaturile de apa inca isi faceau loc pe chipul ei,avand grija sa le sterg cu degetul mare de parca tocmai ar fi plans,cu singuranta trecutul inca o macina,si o urma oriunde,imi parea rau pentru ea,nu asa trebuia sa decurga relatia ei.
Imi lasasem mana prin parul ei,scuturandu-l usor si ajungand sa ma stropesc singur apoi razand ironic spre aceasta,fiinta din fata mea putea sa imi aduca zambetul pe fata fara sa ceva special,ea insasi era diferita.
Sus In jos
Kang Taeyeon

Kang Taeyeon


Mesaje : 30
Data de inscriere : 12/08/2012

Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hey this is crazy ! I just met you   Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 EmptyMier Aug 29, 2012 2:28 am

Nu o putea cunoaste si ce pierdea nimic ,era usor cunostea pe altcineva mult mai important ca ea si precis multa mai destept ,oricum nu era o persoana foarte importanta.
Recunostea ca deseori nu intelegea o gramada de cuvinte ,care pentru ea era ciudate si necunoscute ,dar macar ii ramneau visel ,pe care nimeni nu le putea spulbera ,incerca sa construiasca o lume unde este ea ceea fericita ,fara sa mai plnaga ,si ori de cate ori va cadea ,sperand ca este prinsa de cineva ,care cu o vorba dulce ii calmeaza durerea si ii alunga cosmarurile.
Se ridica privindul pe acesta ,zambi usor ,isi aseza capul in poala sa ,macar pentru cateva secunde sa simta si ea acest sentiment,inchise usor ochi ,vrand sa viseze la ceva ,nereusind acest lucru ,stind ca mai devreme sau mai tarziu acesta ii va face vant de langa el ,trimitand-o la plimbare .
Privi spre geam ,parca revazand unele amintiri care ii aduceau aminte de momentele fericite ,cand era cu acel ''el' avea si ea parul lung ,reusea sa zambeasca ,dar ce si-l tunse ?precis pentru ca vroia ca ceva sa schimbe si sa uite ,de aceea acum avea parul scurt si nu se imbraca tocmai ca si celelate femei ,adica intr-o rochie ,gaseam mai comod skinny jeans cu un maieu pe care il asorta cu o camsa larga pe care o lasa destul de deschisa ,atarnand pe ea .Dar nu o deranja din contra a fi diferit insemana ca esti mai special ca i ceilalti ,chiar daca erai vazut prost de ceilalti.
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hey this is crazy ! I just met you   Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 EmptyMier Aug 29, 2012 11:43 am

Ma uitasem la aceasta mirat neintelegand gestul ei.clipisem din ochi ca un prost uitandu-ma la gestul ei si tremurand apoi atingandu-i parul fin cu buricele degetelor si avand curajul sa pun mana pe ea mai profund.

Nu vroiam sa o deranjez sau sa creada ca profit de ea,starea mea de betie incetase dupa ploaie,si puteam reactiona mai normal la gesturile mele,parea totusi un copil in bratele mele dar imi placea senzatia pe care o aveam.-Maine iesi pe undeva? o intreb pe fata plimbandu-mi mainile pe spatele ei si mangaind-o bland in timp ce priveam spre tavan si ii simteam parfumul cald.
Sus In jos
Kang Taeyeon

Kang Taeyeon


Mesaje : 30
Data de inscriere : 12/08/2012

Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hey this is crazy ! I just met you   Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 EmptyMier Aug 29, 2012 12:59 pm

Simti mana acestuia care ii mangaia spatele ,stranse usor cu mana de pantaloni lui ,privind in jurul camerei ,gandindu-se la momentele copilarieie,cele care mereu o faceau sa zambeasca.Isi aminti de prietenul sau din copilarie cu care deseori facea prosti ,mereu obisnuia sa cada din copac cand incerca sa se urce ,desori avand zgarieturi ,si mama sa care inainte de a deveni acesta o femeie o iubea atat de mult ,dar cand crescuse ceva paruse ca s-a schimbat ,era distanta fata de ea ,ignorand ,si uitand ca este a sa ,trecand idn cand in cand ca un musafir pe la acesta acasa.O voce suava si dulce o trezise la realitate ,privind mirata ,auzindu-i intrebarea ,maine daca era libera ,precis Maine ,nu am unde sa iesdesi era o persoana care se plimba mult ,recunostea ca uneori nu avea ce sa faca ,privi gestul facut de ea ,obraji acesteia avand o culoare trandafirie ,simtind o caldura care o cuprins lin ,realizand ca stranse in palmi pantalnul acestuai ,vruse sa se ridice ,dar ceva o facea sa vre sa stea mai mult ,chiar daca parea ciudat .
Mereu credea in povestile de adormit cupoii ,chiar daca avea o personalitate dura si raspunde cu indiferenta multora ,zambi subtil ,astfel incat sa nu fie vazuta ,inchizand ochi.
Si strangand in continuare in mainile sale micute ,pantalonul acestuia ,nu prea avea increder intr-un barbat dupa cele intamplate ,dar ceva la acesta era diferit ,nu putea sa explice clar ,dar vocea lui parea a fi o alinare pentru ea.
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hey this is crazy ! I just met you   Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 EmptyMier Aug 29, 2012 11:09 pm

Ii stransesem mainile calde in ale mele la contactul sau cu pantaloni mei zambind in coltul guri si privind spre picioarele ei-Atunci,hai sa iesim in oras,se poate? nu vroiam sa o oblig putea sa imi raspunda orice,inca nu reusisem sa imi revi total din ameteala dar de dimineata puteam fi mai bun pentru ea.Acest gand ma facuse sa imi dau seama ca deja era miezul noptii,timpul trecuse fara sa imi dau seama cu ea in preajma.Ma aplecasem peste perna ei punand capul pe ea si uitandu-ma spre chipul ei,simtindu-i usor respiratia calda si parfumul.
Sus In jos
Kang Taeyeon

Kang Taeyeon


Mesaje : 30
Data de inscriere : 12/08/2012

Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hey this is crazy ! I just met you   Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 EmptyJoi Aug 30, 2012 9:21 am

Acesta simtise mana lui care i-o strangea usor pe a sa ,vazandu-i fata lui atat de aproape de a sa ,se simti oarecum intimidata ,ducandu-si mainile la fata ,acoperind-o incet ,find incurcata in ganduri ,auzi ce ii propuse acesta ,find nesigura de ce sa ii raspunda ,isi duse mainile de la fata ,privindu-l un pic confuza ,ii cerea ei sa iasa cu el undeva ,suna ciudat dar parea ca ii placea oarecum acesta idee ,dar pana maine spera sa isi scoata ghipsul ,caci ar aveea dificultati ,ii zambi acestuia ,cu sfiala ducand mana spre fata sa ,retragand-o dupa cateva minute ,si ducandu-si aproape de ea .
Desigurca se poate zambi finut ,si ducandu-si din nou mana spre acesta ,dar intinzand-o in aer de acesta data ,privind in sus ,gandindu-0se ca deja ara fi timpul sa adoarma ,dar cum era o persoana care avea probleme cu somnul ,probabil ca va adormi prost ,si plus ca deja se audeau zgomote din cabinetul doctorului ,deci era deja cu asitenta ,nu se puteau abtine nici macar pentru o noapte ,il privi pe acesta ,avand o privire seaca ,din cauza a ceea ce se auzea ,erau mult prea zgomotosi ,intelegea ca ei se simteau bine ,dar totusi sa rspecte pacientii din acest spital.
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hey this is crazy ! I just met you   Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 EmptyJoi Aug 30, 2012 9:35 am

Vedeam peretii albi acoperiti de sunetele de placere ale personalului deci pana la urma asta se intampla,ce era drept,nu fusesem niciodata in acest spital.Imi duc mana spre palma fetei retragand-o spre ea si zambind subtil apoi dand cu pumnul in perete pentru cei de langa,fata trebuia sa doarma si la fel si ceilalti pacienti,nu sa auda clipele alora de nebunie.-Atunci asa ramane,te car in carca daca nu poti merge ii spun jucaus asezandu-ma in patul meu si facandu-i cu ochiul apoi bagandu-ma sub patura si cugetand asupra lucrurilor.
Sus In jos
Kang Taeyeon

Kang Taeyeon


Mesaje : 30
Data de inscriere : 12/08/2012

Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hey this is crazy ! I just met you   Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 EmptyLun Sept 03, 2012 4:29 am

Rase la auzul cuvintelor ,sa o care in carca ,de parca era posibil acest lucru ,nu era tocmai o persoana usurica sau cel putin asa credea ea ,observa ca acesta daduse cu pumnul in perete ,dar din pacate aceea nu se opri pana cand li se duce cheful .
Da spuse scurt dupa aceea isi lua castile si telefonul ,ascultand muzica ,era mai bine decat sa aiba cosmaruri cu doctorul si asitenta ,isi inchise ochi visand ,aducandu-si aminte de acel el se trezi pe la patru dimineata speriata ,observand ca este tot in spital se aseza la loc in pat ,pierzand orele doar visand cu ochi deschisi ,era o persoana diferita ,pe la ora opt si jumatate ,se ridica din pat ,privind-o pe asitenta care intrase in salon ,spunandu-i ca este timpul sa mearaga acasa ,se ridica din pat impachetandu-si lucrile ,dupa ce se imbracase sa aplecat la patul acestuia ,vazandul cat de linistit dormea ,ii observa buzele ,dupa aceea isi musca buza inferioara ,aporpindu-se un pic de ale sale ,atinganduile usor ,nu stia de ce a avut acest sentiment ,plus ca nici nuse trezi ,nu avea sa stie ce a facut acesta .Dar trebuia sa astepte pana ce se trezea ,simti gustul buzelor lui ,parca atrangand-o spre el ,se retrase bland ,sprijinindu-si mainile de patul sau si zambind in timp ce ii veghea somnul ,nu era nimic cu ea .
Ce dulce esti prostise cuvintele acestea ,dandu-i bretonul la o parte ,nu vroia sa admita ,dar de ce tocmai ea se simtea bine in preajma acestuia ,ceva din ea parea ca il vrea aproape ,o partea din inima ei striga dupa acesta .
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hey this is crazy ! I just met you   Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 EmptyLun Sept 03, 2012 4:46 am

-Hm..''Moale,dulce? deschisesem ochii satisfacut privind adormit spre aceasta la cuvintele sale,ce mod placut de a te trezi dimineata,nu eram foarte matinal de obicei dar pentru acest sentiment as fi putut face un sacrificiu-Si buzele tale sunt dulci ii spun acesteia ridicandu-ma in sezut si tinandu-mi buzele apoi muscandu-le lacom,gustul sau aparte de dimineata,cine stie ce dorea aceasta acum,parea atat de simpla si diferita in ochii mei si totusi de neatins.Ma ridicam din pat mergand ca un zombi spre hainele mele si tragand cu ochiul spre asistenta sa plece,eram barbat iar aceasta avea sa se holbeze la mine,nu dadeam in femei dar dupa noaptea trecuta aceasta nu se putea numi femeie,poate doar o zdreanta in fata mea si cu siguranta nu aveam sa ma retin in fata ei.Imi luasem camasa pe mine ciufulindu-mi parul in oglinda si cerandu-i fetei frumos sa imi incheie nasturi la maneci.
Sus In jos
Kang Taeyeon

Kang Taeyeon


Mesaje : 30
Data de inscriere : 12/08/2012

Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hey this is crazy ! I just met you   Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 EmptyMar Sept 04, 2012 1:17 am

Il privi pe acesta ,cand auzi ce ii spuse tresari si se dase in spate cativa pasi speriata ,presupuse ca nu avea sa se trezeasca ,chiar ii parea rau pentru asta Nu a fost cu intentiece prosta era ,si uite asa ea va ajunge inchisa intr-o manastire si se va calugari,din cauza propiei prosti.Il vazuse pe acesta care se schimba de fata cu ea ,ciudat ,singurul pe care il vazuse fara haine a fost iubitul ei .Privi in stanga si in dreapta ,lovindu-se peste fata asigurandu-se ca nu este nebuna si ca nu viseaza.Il priveste pe acesta ,mergand oarecu spre el ,simtind ca inroseste ,se apropie de acesta ,si ii inchiease nasturi ,avand privirea atintita spre podea ,cumde reactiona asa ,nu trebuia sa fie rece cu el si toate cele ,nu putea sa ii placa de acesta ,trebuia sa ramana mereu singura sau cel putin sa respecte promisiunea pe care i-o facuse mamei sale ,dar uite ca nu putea acum precis ca va fi si mai mult urata de acesta .
Isi duse mana la frunte ,dupa ce ii inchiesase camsa dcandu-se mai departe de acesta si intorcandu-se cu spatele era evident ca astepta sa se schimbe ,si nu era tocmai ea genul acela de fata care sa s uite cand cineva se schimba ,dar totusi asitenta aia de ce o trimise cu un el in camera cand defapt ea era o fata .Isi aduse aminte de faptul ca doctorul si acesta crezuse ca ea era un baiat ,dar se inselase si scria clar in fisa medicala ca era o fata.
Nu trebuie sa te ingirjorezi nu am vazut nimic spuse pe un ton repezit ,era o fata diferita de alte ,ce era drept nu prea avuse contac cu multe persoanae de gen masculin ,doar cu fostul care oricum nu mai avea rost sa isi aminteasca cu tatal ei si cam atat .Desi ca si orice fata visa ca macar odata in viata sa se intample ceva magic si pentru ea ,dar asta era imposibil deoarece se trezea repede la realitate.
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hey this is crazy ! I just met you   Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 EmptyMar Sept 04, 2012 2:13 am

Zambisem amuzat la gesturile fetei,se vedea ca era agitata in preajma mea,oftasem ducandu-ma in spatele sau si punandu-mi barbia pe umarul sau apoi apropiindu-mi buzele de lobul urechii-Stai calma,deci,unde vrei sa mergem azi? doar mi-ai promis,si chiar daca eram baut aseara am o memorie destul de buna spun muscand-o usor de ureche apoi departandu-ma de ea si incaltandu-ma privind cu coada ochiului cum asistenta ne dadea permisiunea de plecare,femeile astea pareau mai mult actrite decat personalul unui spital,uitasera ce facusera aseara si cat chinuiau oamenii cu gemetele lor animalice,cand aveam nevoie de somn,imi venea sa le trantesc de pereti in acest moment.
Sus In jos
Kang Taeyeon

Kang Taeyeon


Mesaje : 30
Data de inscriere : 12/08/2012

Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hey this is crazy ! I just met you   Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 EmptyMar Sept 04, 2012 11:00 am

Il privea pe acesta ,care se apropiase de ea ,vrand sa mearga mai in spate simti ca cineva isi aseza capul pe umarul ei ,simtind cum isi apropie gura de urechea sa o sperie pe acesta ,nu mai a fost intr-o astfel de situatie de un an de cand s-a intamplat acel lucru ,si acum trebuie sa reziste ,nu putea sa dramatizeze dintr-atat ,stranse usor palma privind cand se departase de ea ,desi inima ii batuse cu putere cand sa apropiat a si simtit sentimentul de frica.
Nu am zis ca ai uitat,si unde as vrea sa mergem mi-ar placea sa merg intr-un loc unde nu este aglomerat m-ar face sa ma simt bineprvi spre acesta ,si isi lasa capul in jos ,find socata de ceea ce se intamplase ,era doar ea o ciudata si nimeni nu stia asta sau poate ca se comporta ca o salbatica si fuge de acesta care ii vrea binele ,asa presupunea ea ,nu stia ce se petrecea in mintea lui oricum nu avea sa preseze asupra lui ,oriunde o va duce va fi bine atata timp cat nu este aglomerat .
Dragostea un cuvant uitat pentru ea ,isi cauta alinarea in munca oe care o facea ,mereu ajungand tarziu acasa ,sau in timpul libergasind ceva ce sa faca pentru a nu se simti incomplecta ,pentru a aveea si macar odata sentimentul de fericire aproape de inima ei ,chiar daca nu era in totalitate asa ,nu putea sa zica ca nu ii placea sa faca poze si sa se refugieze prin amintirile din copilaria sa care parea uneori plina de nazbatii ,find si singurul moment cand parintii ei ii dase libertate .Daca avea sa se apropie de acesta ,precis o va respinge si apoi va ramane ranita ,pentru ca ea deja era un nimic ,asa se simtea uneori neimportanta ,dar nu arata acest lucru pentru ca nu dorea sa faca drame.
Sus In jos
Jin Young

Jin Young


Mesaje : 43
Data de inscriere : 04/08/2012

Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hey this is crazy ! I just met you   Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 EmptyMar Sept 04, 2012 11:13 am

Inca era speriata se vedea asta,probabil paream ca si obsedatul din trecutul sau si paream ca o obligam insistent-Vreau doar sa fii fericita ii spun sarutandui incheietura mainii usor si stilat,ca pe a unei printese fine si naive apoi zambind mandru spre ea si plecand din camera lasand-o sa se schimbe si asteptand la iesirea din spital.Calculam orice lucru si fapta a mea,nu stiam exact inca unde aveam sa o duc,dorea un loc linistit,parcul nu era un spatiu prea calm la pranz,probabil nici pe plaja nu dorea,cei drept eu uram soarele,iar piciorul ei inca nu isi revenise complet.Ideea de a o duce acasa la mine sau la ea,parea ciudata,si-ar fi facut idei si teorii despre mine,ar fi crezut ca vreau sa profit de ea ca si celalalt,deci erau niste idei proaste cu siguranta,fata parea prea buna pentu asa ceva.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Hey this is crazy ! I just met you   Hey this is crazy ! I just met you - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Hey this is crazy ! I just met you
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Scattered :: Spital.-
Mergi direct la: