Scattered

Rpg Real

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Love is missing someone

In jos 
AutorMesaj
Wu Jacque Kristopher

Data de inscriere : 08/08/2012

MesajSubiect: Love is missing someone    Mier Aug 08, 2012 6:13 pm

Alerg ca un nebun ,ma desprind de realitatea unde sunt ,incerc sa inchid ochi ,inca sunt victima acelei nebuni ,chiar daca tu ai stat langa mine acum acele maini care se apropia de mine ,inca le mai simt ,cat mai bine e sa scap de acea amitire dureroasa .Cel mai dureros este ca atunci cand ii duci dorul cuiva ,vrei sa o simti si sa o patrunzi acesta este langa tine ,simti pielea care o atingi ,raceala trupeasca care se simte ,durera care te apasa.Nu mai aveam cum sa te tin in brate ,nu este adevarat ,dar victma a acelor cuvinte dureroasa ,care inca mai poarta acea cicatrice facuta de rautatea si lasitatea mea.Chiar daca urlu ca un disperat ca in noptile intunecate sa te am ,si sa iti simt prezenta ,nu mai pot face nimic te-am peirdut ,ma resemnez si incerc sa ma impac cu durerea,M-am oprit din alerga ,asezanduma pe iarba ,privieam cerul inca cu gandul ala acea fata ,care o facusem cu forta a mea ,durerea ei nu mai avea margini ,primise o lectie dureroasa din partea mea .Imi parea rau acum regretam ,am crezut ca langa mine am sa o pot tine ,intr-o colivie precum o pasare ,incercand de multe ori aripile sa i-le frang.Dandu-ti drumul de langa o bestie ca mine ,am sperat ca ai sa te mai intorci spre mine ,inchid ochi ,si acum iti vad zambetul ,te vad cum culegi florile ,imbracata doar intr-o rochie alba subtire ,avand un mod senzual dar inocent de a ma atrage.Nejustificat ,te-am prins in brate pe acea vreme privindu-te in toata splendoarea ta ,trupul acela mic si fragil precum o floare a fosy agresat de duritatea de care am dat dovada.
Ma intind pe iarba ,rece simt vantul care adie ,il las sa imi inclaceasca parul ,ducandu-mi mainile la ceafa ,privind cerul ,vazand un albastru interminabil ,care era patat de niste pete mici albe ,incercam sa scap de ceva ,sau cautam pe cineva anume ,dar stateam aici asteptand sa vina la mine.

And tomorrow, who knows
If we will be separated or if we will be lucky.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Hyuna Kim

Data de inscriere : 04/08/2012

MesajSubiect: Re: Love is missing someone    Mier Aug 08, 2012 10:58 pm

Uram diminetile,atat de insorite lundu-mi orice urma de vlaga din corp,eram ca o papusa de portelan ce se spargea la fiecare atingere,se crapa mereu,pana cand cineva a spart-o de tot,lundui tot ce avea mai de pret si aruncand-o ca pe una stricata.Ma priveam in oglinda incercand sa imi dau seama de ce nu pot fii iubita de nimeni,cat de multe defecte aveam ca si femeie,dar ma resemnasem si cu acest lucru ce devenise minor in viata mea.Decizand sa ies din casa aia atat de singura si stranie,nu cunosteam asa de bine orasul in care tocmai venisem de scurt timp dar puteam sa ma ghidez dupa ceva,si daca aveam sa ma pierd asta era,oricum nimeni nu mi-ar cauta prezenta.Atata lume de dimineata,o zi banala pentru mine,pur si simplu piciorele ma duceau spre locurile mai neaglomerate vazute de mine,desi dupa 5 minute de mers patrunsa in gandurile mele,nu mai stiam unde sunt,imi miscam capul intr-o parte sin alta,vazand totusi o salvare.Apropiindu-ma usor de el si observand ca era pierdut in emotiile sale,parea mult mai perfect decat mine cand faceam asta-: Scuza-ma ca te deranjez,m-am pierdut si as dori sa stiu daca imi poti spune unde gasesc centrul orasului puteam spune ca nu doream sa par insistenta iar glasul meu tremura usor spre acesta.DAca avea sa imi spuna bine,daca nu asta e poate voi gasi pe altcineva in terenul acesta pe total pustiu.

Sus In jos
Wu Jacque Kristopher

Data de inscriere : 08/08/2012

MesajSubiect: Re: Love is missing someone    Vin Aug 10, 2012 1:43 am

Am fost deranjat de o voce feminina ,deja ma simtea cel mai fericit om de pe pamnt ,are dreptatea ,trebuia sa o ajut ,dau dovada de cinism ,daca nu o ajut .Defapt de ce i-ar pasa lui de ea ,pentru ca era ratacita si nu avea ce face ,ironia sortii ,il prinse intr-o pasa prosta ,dar cum este un barbata cu still si educat ,o va duce unde are nevoie ,spera ca nu prea departe de aici.Ma ridic de pe iarba rece ,las impresia de persoana nepasatoare la o parte incercand sa o ajut pe acea femeie.
-Da cum sa nu ,eu ajut pe oricine .era o persoana intepata ,si fara scrupule ,recunostea cu usurinta acest lucru ,si-a dus mana prin fierele sale satene ,lasand ca vantul sa ii resfete chipul.Isi trecu limba peste buzele sale ,lasand o dara de umezeala ,colturile buzei arcuindu-se intr-un zambet mai mult chinuit ,clipnd ,paraca trezit la realitate .Se intinse ,inainte de a pleca ,ridicandu-se o parte din bluza sa ,lasand la iveala abdomensul sau lucrat ,scuturandu-se de la vantul rece care sufla ,aranjand bluza sa arate la fel ca si inainte ,nu il dernja ca mai era cineva ,bluza s-a ridicat nu el s-a expus de buna voie .
II indica acestiea sa o ia inm fata ,avea motive intemeiate sa nu stea el in fata ,se simtea foarte prost, simti sentimentul de urmarie daca ar fi in fata ,detesta acest lucru din toata inima asta ,oricum se va termina calvarul cat mai repede ,femeia va ajunge acasa si el se va rentoarce la damblau lui.

And tomorrow, who knows
If we will be separated or if we will be lucky.
Sus In jos
Hyuna Kim

Data de inscriere : 04/08/2012

MesajSubiect: Re: Love is missing someone    Vin Aug 10, 2012 3:47 am

Raspunsul lui ma facuse sa zambesc subtil,el ajuta pe oricine,cine stie peste ce fel de barbat am dat,am pasit spre directia aratata de el atenta,daca aveam sa ma mai pierd din nou,nu mai avea nimeni sa ma ajute din jur.
Si totusi tot ce puteam face era sa merg stiind ca el era in spatele meu,gandul asta ma facuse sa ma simt oarecum urmarita si privita de la spate.
-Multumesc ii spun acestuia muscandu-mi buzele inconstient de situatia penibila in care eram pusa.,cu coada ochiului puteam sa ii mai observ trasaturile alese,era cumva sportiv dupa acel trup?! avand in vedere ca il gasisem pe un teren-Scuza-ma ca te-am deranjat din antrenament probabil asta facea iar eu ca proasta il deranjasem pentru problema mea ironica,cerandu-i sa imi arate drumul.
Ii intinsesem unul din servetelele mele,vazandu-i usor sudoarea de pe frunte si umerii dezveliti,macar cu atat sa il ajut si eu.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Love is missing someone    

Sus In jos

Love is missing someone
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Scattered :: Teren de sport.-
Mergi direct la: