Scattered

Rpg Real

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Game over,i just find my love..

In jos 
AutorMesaj
Jin Young

Data de inscriere : 04/08/2012

MesajSubiect: Game over,i just find my love..   Sam Aug 04, 2012 11:15 am

''Tic tac tic tac'',doar atat mai auzea capul meu si gandea,stateam in aeroportul de acasa,incercand sa suport aglomeratia si randul din fata mea care nu se mai sfarsea,vroiam sa imi dau pasaportul in fata doamnei de acolo si sa imi pot cara bagajul linistit pana la masina.
Fusesem plecat o saptama din tara pentru a incheia afacerile mamei,se pare ca si din mormant tot ma bantuia.
Nu imi suportam parinti desi parea ca ii iubesc enorm cand eram mic,dar asta e viata,devenisem o pernoasa rece si de piatra doar din cauza unei anume uneia din viata mea care imi luase zambetul de pe fata,facandu-mi inima scrum si apoi lasandu-l de izbeliste in ploaie facandu-l sa dispara.
Asa de melancolic devenisem,si totusi de ce nu mai termina o data,vroiam sa ajung acasa si sa ma pot odihni,somnul meu era un hobby,si unul din principalele motive pentru care traiam.Ma asezasem pe troler incepand sa imi controlez mesajele si sa bat din picior stresat de situatie,eeram o fire impulsiva de cand ma stiam si nu cred ca avea cineva sa ma schimbe vreodata.

MesajSubiect: Re: Game over,i just find my love..   Sam Aug 04, 2012 11:35 am

Plictista,asa era dupa o calatorie lunga ,nu prea avea chef de nimic ,vroia doar sa ajunga acasa si sa se tolaneasca in pat,pentru a trage un pui de somn.Din pacate sperantele ii erau naruite din cauza randului care era in fata ei.Vroia doar sa ajunga acasa,nu cerea prea mult,bine poate pe langa asta mai dorea si o cana de ciocolata calda plus o prajitura dar nu era mult.Bosumflata ,nu observa ca se lovise intr-un baiat care statea si el plictisit asteptand la infinitul acela de coada.
-Imi pare rau! spuse pe un ton incet,acum ce mai urma sa se impiedice,sa cada in nas,da asta mai lipsea,nu era ceva nou sa se faca de ras in public,ba chiar era obisnuita.Desi incerca sa nu se faca de ras personalitatea ei nu o lasa,era o naiva si impiedicata inascuta pe oriunde mergea nu reusea sa nu se faca de ras cu cate ceva.

Neither the dark night nor the deep sea will stop me
Even though it will seek more tragedy, I still want to touch you
Counting down painful nights always, always
I want to make you feel my strong feeling that beats strongly
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Jin Young

MesajSubiect: Re: Game over,i just find my love..   Sam Aug 04, 2012 11:54 am

Oftez privindu-mi telefonul pe jos si privind spre fata din fata mea,glasul ei ma trezise din visare,intelegeam ca eram aglomeratie si fiecare isi consuma nervii pentru a iesi din aeroportul ala jegos,dar ea dase peste mine ca o impiedicata.
:-Da,nu e nimic pana si acest lucru il spusesem nepasator,fara pic de vlaga,si lund telefonul de pe jos,si ridicandu-i bagajul,dar de ea nu ma atingeam oricum,pare genul de tipa cam visatoare si aeriana,deci nu aveam de ce sa intru in disuctie cu ea,oricum nu prea mai suportam rasa numitai''femei''.
Ma asez din nou pe troler,trecandu-mi manai prin par si privind superior spre rand,muscandu-mi limba in timp ce o plimbam prin gura si simteam cum fierb de nervi si oboseala.

MesajSubiect: Re: Game over,i just find my love..   Sam Aug 04, 2012 12:28 pm

Huh tipul asta avea un aer atat de nepasator,parea genul acela de baieti infumurati carora le era scarba de un om care dadea dingreseala peste ei.Nu o fi ea foarte atenta,dar poate fi sigur baiatul din fata ei ca nu a avut nici o intentie sa dea peste el.
-Nu era nevoie sa ma privesti de sus. Era necesar sa faca gesturile acelea in fata ei?,nu era el mai presus cu nimic ca ea sau ce era cumva gay ii placeau barbati si ii era scarba cand vedeau o fata ca ea.Oricum nu conta pentru ea,nici nu merita sa isi bata capul.
Se aseza la coada in spatele tipului peste care a dat,acum poate o sa ii traga o privire din aceea scarbita ca si cum ea ar fi ultimul jeg de pe pamant si nu trebuie sa stea langa persoane ca el.Ce putea sa spuna ,mai dadeai si de asemenea persoane.
Plictisita isi scoase romanul incepand sa il citeasca,o linistea foarte mult mai ales dupa ceea ce se intampla-se si situatia in care a fost pusa.

Sus In jos
Jin Young

MesajSubiect: Re: Game over,i just find my love..   Sam Aug 04, 2012 12:36 pm

De sus? Fata asta deja era bagata in seama prea mult,nici macar nu era vorba de ea aici si poate doar ii se paruse ca o privisem de sus.
Acum se puse sa citeasca si acea carte de parca credea ca ma impresioneaza pe mine cu acel gest al ei cu tenta de cultura,sigur acolo era o poza cu ultimul tip scos de la box sau alte tampenii.
''La naiba iar imi amintesc da,era groaznic sa fiu bantuit de visul acela urat in care sunt parasit de femeia pe care o iubesc din cauza prietenului meu cel mai bun.
Nu avea rost sa imi baut capul cu asa ceva,trebuia sa ma calmez si sa imi misc trolerul dupa lume,inca 3 persoane s puteam scapa din acest loc.
Tanara inca statea in spate la coada,iar facea pe neatenta si aeriana:-Hei,scuza-ma ca te deranjez,dar daca vrei sa mai ajungi acasa ar trebui sa te misti ii spun ridicand cartea din mainile ei si privind-o serios,apoi inchizand romanul si punandu-l pe trolerul ei,plecand inaintea ei,sa zice mersi ca avusesem grija de locul ei.

MesajSubiect: Re: Game over,i just find my love..   Sam Aug 04, 2012 12:46 pm

Era prinsa in romanul pe care il citea,nu era unul de dragoste ci de actiune,da niciodata nu a fost adepta romanelor de dragoste sau a altor lucruri ce tineau de cuvantul dragoste.Practic pentru ea acest cuvant era uitat,nu vroia sa auda de el,il detesta.
Din pacate era trezita la realitate de tanarul cu care nu era prea incantat de prezenta ei,dar nu era ea devina.Huh ce? Acum o atentioneaza ca trebuie sa se miste pentru a ajunge acasa.ii era bine sa stea si in aeroport,dupa ce a dat peste tipul din fata ei i-a trecut cheful de tot ce vroia sa faca.
Cel din fata se poarta cu ea de parca i-ar fi facut ceva,nici macar nu il cunostea ,ce putea ea sa inteleaga din gesturile lui.
-Multumesc! ii spuse scurt,decat sa mai scoata ceva pe gura si sa ajunga sa se certe cu el ,mai bine tacea,nu avea chef sa ii fie stricata ziua si mai mul.Totusi dupa comportamentul lui ar putea spune ca tipului nu ii plac femeile,poate are dreptate si e e gay,oare sa il intrebe sau nu?

Sus In jos
Jin Young

MesajSubiect: Re: Game over,i just find my love..   Sam Aug 04, 2012 12:54 pm

Bateam piciorul in podea,trantind actele in fata femei de la receptie si zambind prostesc si obosit la reactia acesteia,cum naiba sa nu fi nervos cand stau atata timp sa isi miste degetele alea pe un computer pentru a lua niste date.
Multumindu-i ironic acesteia si lund actele de pe birou,mergand spre iesire si band din energizantul meu,trecandu-mi usor limba peste buze si simtind aroma dulce,ce bine era acum.
Imi pun bagajele in portbagaj,incepand sa curat macar geamurile inainte sa plec,punandu-mi ochelari de soare la ochi si cascand,daca aveam sa ajung acasa cu bine primul lucru pe care il aveam de facut era sa dorm.

MesajSubiect: Re: Game over,i just find my love..   Sam Aug 04, 2012 1:13 pm

Era foarte clar,tipul din fata ei era enervat la culme,numai ce ajunse la receptie si i-a trantit tipei aleia actele in fata,culmea i-a zambit,ce incerca cumva sa filtreze.Stai era un barbat,receptionera arata bine,cum sa nu ii treaca nervi...Mda ce puteai sa faci,in fine ce ii pasa.
Dupa ce iesise din aeroport,insipra aerul de afara,in sfarsit putea sa mearga acasa,nu ii pasa de nimic,a si uitat de cele intamplate mai devreme ,parca nici nu era suparata.
Acum avea nevoie de o ciocolata calda si totul era in regula,se uita de jur imprejur dupa un taxi,unde erau cand aveai nevoie,da niciodata nu erau.
Se pare ca va merge pe jos pana acasa,stai ce proasta era avea telefonul cu ea,ii era usor sa comande un taxi,ceea ce a si facut.Dupa ce comanda-se taxiul ,incepuse sa citeasca mesajele mamei ei despre fiul vecinei ei care era plecat si se intorcea de cine stie pe unde,si cat de mandu isi facea baiatul ala mama.
Ce ii pasa ei de el.asa vorbea mama ei de tipul ala deparca ala ar fi copilul ei,hey stai un pic ea unde ramanea,era cumva un cartof prajit si nu stia.Mama ei ar trebui sa fie mandra ca a reusit sa intre la o facultate de prestigiu si toate celalate dar in loc de asta ea il lauda pe fiul vecinei.

Sus In jos
Jin Young

MesajSubiect: Re: Game over,i just find my love..   Dum Aug 05, 2012 5:18 am

Ma stersesem pe servetelul din masina,vazand-o pe aceasta cum statea in fata aeroportului asteptand de parca sa vina fat frumos pe cal alb si sa o duca in paradis,ce patetic,si totusi nu trebuia sa imi stric eu ziua cu ea:-Uite,te duc eu acasa daca nu are cine speram doar sa locuiasca aproape si sa nu ma puna sa o car cu masina tot orasul,faceam si eu fapte bune nu paream un badaran mereu,vroiam doar sa par asa pentru a nu fi ranit diin nou.
I-am deschis portiera sprijinindu-ma de capota si uitandu-ma cu coada ochiului la ea,daca dorea sa vina bine,daca nu asta era,si totusi parea prea firava pentru a rani pe cineva,deci nu era vinovata ca si alte femei.

MesajSubiect: Re: Game over,i just find my love..   

Sus In jos

Game over,i just find my love..
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Toxic RPG | Romania [0.3x]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Scattered :: Aeroport.-
Mergi direct la: